Już po raz trzeci o Projekcie LIFENaturaSlowinskaPL można było dowiedzieć się kilku ciekawostek podczas Dnia Informacyjnego. Wydarzenie organizowane jest co roku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego celem jest inauguracja na poziomie krajowym naborów wniosków do Programu LIFE.

Dzień Informacyjny z jednej strony skierowany jest do osób, które przygotowują się do złożenia wniosków w naborze LIFE, szukających wiedzy i inspiracji. Z drugiej natomiast to świetna okazja do zapoznania się z już realizowanymi projektami w głównych obszarach priorytetowych.

W tym roku oprócz wiedzy przyrodniczej i technicznej, można było od nas uzyskać informatory o rybach i ptakach występujących na obszarze Projektu. Opowiadaliśmy również o działaniach edukacyjnych, a do domu można było zabrać plansze do gry przyrodniczej, oczywiście wraz z instrukcją dostosowaną do rożnych grup wiekowych.

Przygotowaliśmy również specjalne „wizytówki”, zawierające dane teleadresowe biura Projektu oraz wskazówki jak pobrać z naszej strony internetowej pakiety edukacyjne. Jak co roku cieszyły się one dużą popularnością, ze względu na fakt iż jedną stronę zajmują piękne rysunki nadesłane na szereg konkursów plastycznych, organizowanych w ramach Projektu.

Dni Informacyjne to również dobra okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy projektami, rozmów merytorycznych, a także odświeżenia stworzonych już sieci.

Dziękujemy za zaproszenie na tegoroczne wydarzenie, a gdyby ktoś zachciał zapoznać się o czym opowiadano podczas tegorocznego Dnia Informacyjnego zapraszamy do kliknięcia [klik].